İngiltere

Londra

 

Amerika

Los Angeles

 

Malta

Valetta

1
1

Akreditasyonlar

British Council

British Council, Birleşik Krallık’ın kültürel ilişkiler ve eğitim fırsatlarından sorumlu uluslararası kuruluşudur.

British Council, Birleşik Krallık ve diğer ülkelerden insanlar için uluslararası fırsatlar yaratır. Daha güvenli ve zengin bir dünya amacıyla Birleşik Krallık için kültürel ilişkiler organize eder. Birleşik Krallık’ın en büyük kültürel değerleri olan İngilizce, sanat, eğitim ve toplumdan yararlanarak insanları bir araya getirir.

British Council’ın, 110 ülke ve bölgedeki 191 ofisinde 7.000’in üzerinde çalışanı bulunmaktadır.

www.britishcouncil.org.tr

English UK

Birleşik Krallık’taki akredite edilmiş İngilizce dil merkezlerinin ulusal derneğidir. Uluslararası öğrencilerin Britanya’daki İngilizce dil eğitimlerinde ileri düzeye gelmelerini hedeflemektedir. İngilizce dil kursu veren en az 450 kuruluşun bilgilerine sahiptir. En önemlisi ise, desteklediği bu kuruluşların her biri, Accreditation UK programına göre British Council tarafından akredite edilmiştir. English UK, British Council ile birlikte çalışarak İngilizce dil kursu veren tedarikçilerinin yüksek standartlarda öğretim, yönetim, tesis ve sosyal olanaklara sahip olduğundan emin olmaktadır. Kurulduğu 2004 yılından bu yana, Britanya’da İngilizce dil eğitimi sektörünün sesi olarak kabul görmüştür.

www.englishuk.com

International Association of Language Centres

IALC (International Association of Language Centres), dil merkezlerinin uluslararası derneğidir. 30 yılı aşkın süredir ülkelerin ana dil eğitimini veren dil merkezlerine akreditasyonluk vermektedir. Dünya çapında akredite edilmiş yaklaşık 141 dil merkezinin küresel bağlantısını sağlar.

IALC akrediteli dil okullarının eğitim ve hizmet standartlarının yüksek olmasının yanı sıra, kendi bireysel karakterine sahiptir ve yerel halk ile önemli bağlantılar kurmaktadır. Tüm IALC akrediteli dil okulları, güven veren kaliteli birer butik okul olmakla birlikte, profesyonellik, kişiye özel ilgi ve müstesna öğrenim deneyimi sunar.

www.ialc.org

FELTOM

FELTOM (İngilizce Dili Öğretim Kurumları Federasyonu Malta), Malta’daki dil okulları tarafından sunulan öğretim, konaklama ve hizmetlerin en yüksek kalite standartlarında verileceğini taahhüt etmektedir. FELTOM’un tüm üyeleri, müşteri koruma tedbirlerini benimseyen bir Akademik Davranış Koduna uymak zorundadırlar. Tüm FELTOM üyesi okullar Federasyona tam üye olabilmek için önce Federasyonun koyduğu standartlara ulaşmak zorundadırlar. İngilizce öğrenmeyi düşünen adaylar bir FELTOM üyesi okulu seçtiklerinde kalite ve deneyiminden emin olabilirler.

www.feltom.com

Quality English

Quality English okulları, dünya çapındaki lokasyonlarıyla seçim olarak sundukları genel ve özel kurs programları, itibarı ve kaliteleri açısından dikkatle seçilirler. Tüm okullar, bağımsız olarak sahiplenilmekte ve yönetilmektedir. Zincir bir kuruma ait değildirler.

Tüm İngilizce dil okulları öğrencilerinin geri bildirimleri, acenta referansları ve akreditasyon sonuçlarını ciddiye alarak, düzenli bir şekilde kalite kontrollerini yapar.

www.quality-english.com

English Australia

English Australia, İngilizce dil sektöründe Avustralya’nın uluslararası eğitimdeki ulusal zirve organıdır.

Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenci ve profesyonellere kaliteli dil eğitimi programları sunan, Avustralya çapında 120’den fazla kolej temsil etmektedir.

Avustralya’da İngilizce öğrenen uluslararası öğrencilerin %80’inden fazlası English Australia üyesi okulda eğitim almayı tercih etmektedir.

English Australia, İngilizce dil eğitimi sunan okulları temsil eder, bu okullara en iyi uygulama desteğini ve uzmanlık sağlar, küresel bakış açısıyla İngilizce dil sektörüne liderlik yapar.

www.englishaustralia.com.au

WYSETC

WYSETC (The World Youth Student and Educational Travel Confederation), öğrenciler, gençler, genç gezginler ve eğitimsel seyahat endüstrisi için fırsatları geliştirmeye ve teşvik etmeye adanmış, küresel kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. WYSETC ağı, 120 ülkeden ve 600’den fazla üyeden oluşmaktadır.

www.wysetc.org